Історія виникнення відеоспостереження
На питання, що таке відеоспостереження, ми можемо відповісти, що відеоспостереження — це процес візуального контролю певного місця, або об'єкта, що здійснюється з застосуванням оптико-електронних пристроїв.
Попередником відеоспостереження можна вважати фотографування з метою забезпечення безпеки. У 1913 році, у в'язниці Холловей (США) використовувалася система фотографічного спостереження. Охоронці виробляли негласне фотографування укладених з великих відстаней. Причиною для таких дій був відмову у фотографуванні для досьє 18 політичних активісток, заарештованих за жорстокі дії під час демонстрацій. Кожен раз, коли вони помічали спрямовану на них камеру, вони закривали обличчя руками, корчили пики, відмовлялися стояти на місці. Використання зіпсованих фотографій для подальшої ідентифікації було марно.
Перша в світі система відеоспостереження була створена в Німеччині компанією Siemens в 1942 році для спостереження за випробуваннями ракет «Фау-2» на полігоні Пенемюнде. Головним розробником тієї системи був Вальтер Брух, який пізніше, в 1963 році, керував розробкою системи PAL. Першою комерційною системою відеоспостереження вважається Vericon, випущена в США в 1949 році. Основною перевагою системи називалося використання проводів замість радіохвиль, і як наслідок, відсутність необхідності в отриманні дозволів. Слід зазначити, що в 1949 році був опублікований фантастичний роман Джорджа Оруелла «1984», в якій автор описував масове використання відеоспостереження задовго до його поширення. У 1956 році в Гамбурзі, Німеччина, поліцією були проведені випробування вуличної системи відеоспостереження, названої «Чарівне дзеркало». Система була представлена пресі під час конференції. Поліцейський спостерігав в монітор за рухом транспорту на вулиці і перемикав сигнали світлофора натисненням однієї кнопки.
У 1959 році в Ганновері та Мюнхені почалося використання системи відеоспостереження для моніторингу збільшення вуличного трафіку. В 1960 році поліція Франкфурта-на-Майні ввела в експлуатацію першу автоматичну систему фотографування порушень правил дорожнього руху на світлофорах. На додаток до ситуації на дорогах, автоматичні камери стежили за обстановкою в місцях скупчення людей. У 1965 році система відеоспостереження за дорожньою обстановкою Мюнхена була розширена до 14 камер, кожна з яких мала функції панорамування, повороту і наближення. Незважаючи на те, що німці першими стали використовувати системи телевізійного спостереження, велика Британія була першою країною, що почала експеримент по встановленню постійних стаціонарних камер в публічних місцях для забезпечення безпеки. У липні 1960 року поліція Лондона встановлює дві тимчасові камери на Трафальгарській площі для спостереження за натовпом, що прийшла спостерігати за офіційним візитом тайської королівської сім'ї. У вересні 1968 року в США, в місті Олеан, штат Нью-Йорк, було встановлено відеоспостереження на найбільш жвавих вулицях метою охорони правопорядку. Встановлені камери відсилали зображення в департамент поліції 24 години на добу. Вони мали механізм повороту вправо і вліво по таймеру, захоплюючи великий простір на прилеглих вулицях, і дійсно дозволяли запобігати злочину.
Безперервна запис з'явилася тільки в 1970-х роках з розвитком технологій відеозапису. У 1980-х роках в системах відеоспостереження почала активно впроваджуватися цифрова обробка сигналів. В камерах стали активно застосовуватися ПЗС-матриці замість електронно-променевих трубок, що призвело до зменшення габаритів камер спостереження. Починають випускатися кольорові камери спостереження. 10 травня 1997 року в Брайтоні (Великобританія) відбулися перші акції протесту проти масового відеоспостереження. В акціях протесту брали участь більше 200 чоловік. Ними вироблялися не тільки виступи, але і провокації, такі як инсцинировка бійок перед камерами, «угон» власних машин, імітація торгівлі наркотиками. Також активісти загороджували камери повітряними кульками і розклеювали попередження про відеоспостереження в туалетах і роздягальнях. Кілька десятків камер були пошкоджені.
В конце 1990-х годов появились и стали набирать популярность полностью цифровые системы видеонаблюдения, в частности, IP и SDI, а аналоговые системы стали записывать сигнал на цифровой носитель. В камерах стали также применяться более дешевые, чем ПЗС, КМОП-матрицы. В 1998 в лондонском районе Ньюэм впервые установлена система распознавания лиц. В 2000-х годах системы распознавания лиц позволяют идентифицировать лицо человека с точностью не менее 80%. В 2009-12 годах в Москве в подъездах жилых домов было установлено 80 тыс. відеодомофонів з кольоровими відеокамерами, призначеними для детальної зйомки осіб людей, що входять у під'їзди.
- Миттєва Ефективність: Розкрийте Потенціал Бізнесу за Допомогою Сканера Штрих-КодівУ сучасному світі, де час - гроші, використання технологій стає ключовим фактором успішного бізнесу. Серед інноваційних рішень, які спрощують і прискорюють робочі процеси, виділяється сканер штрих-кодів. Давайте розповімо, як цей маленький, але потужний інструмент може стати вашим вірним союзником у підвищенні ефективності та прибутковості бізнесу.Повна версія статті
- Термопринтер: Технологія, яка привносить якість у друкУ світі постійного технологічного розвитку та вдосконалення, принтери стають невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Одним із типів принтерів, який завойовує популярність завдяки своїй надійності та якості друку, є термопринтер. Давайте розглянемо, що таке термопринтер і як він задовольняє потреби сучасних користувачів.Повна версія статті